top of page
watermark.png
Anchor 2

Dzīvnieku Stāsti

Anchor 1

AkvaRīga pieņem daudzveidīgus saldūdens dzīvniekus.
Dzīvnieki pie mums nonāk vairāku iemesli dēļ -

 

 • Pārvākšanās 
   

 • Saimnieks vairs nav spējīgs fiziski aprūpēt to
   

 • Veikals no kā dzīvnieks ir nopirkts snieguši nepareizi informāciju par tā aprūpi un pēc uzzināšanas, kas dzivnieciņam ir nepieciešams, aprūpe liekas pārāk sarežģīta
   

 • Dzīvnieks atrasts izmests / Atstāts burkā publiskā vietā
   

 • Dzīvnieks nodots paziņai pēc saimnieka nāves

Dodam mājas simtiem ūdens dzīvniekiem, kuram katram ir sava personība/raksturs un stāsts.

Lai gūtu labāku saprašanu izceļam dažus no to spilgtākajiem stāstiem

Troja
AkvaRīga pirmais iemītnieks

2018. gadā Troja tika atrasta izmesta ārā parkā pie Torņukalna. To atrada izbadējušos un apaukstējušos - AkvaRīgas vadītāja Edvarda Siliņa tā laika kursa biedri. Rupucis tika atdots viņām. Steidzami uzstādot pagaidu mājas, tam tika konstruēta bloda ar augstām plēves / zīmuļu sienām, lai pa nakti tā neizraptos līdz netika dabūts akvarījs vai adekvātāks plastmasas konteineris. Šis uzstādījums atgādināja cietoksni, kurā slepjās kaut kas skaļš un bīstams! Tā arī Trojai tikai dots vārds par godu Trojas zirgam, kurā arī slēpās kaut kas skaļš un bīstams.

Nedēļas laikā Troja dabūja sev nepieciešamo 300L Akvarīju un mēneša laikā tika arī pie saliņas un pareizā apgaismojma.

Troja izgāja antibiotika kursu un tika pakapeniski pieradināta pie adekvāta ēdiena daudzuma un cilvēkiem.

No 2020. gada Troja kļuva par AkvaRīgas pirmo iemītnieku un tagad (2022g) Troja satiek visus AkvaRīga apeklētājus kā pirmais dzīvnieks ienākot telpā.

Cezars pie mums atnāca 2020 gada pavasarī. Viņš ir Misisipijas ūdens bruņurupucis, kuram ir bījuši veseli četri saimnieki pirms atrada savu māju pie mums. Diemžēl pa to laiku viņam bija jādzīvo ar nepareizu dietu, apgaismojumu un kopējo vidi. Nezināmu iemeslu dēļ viņam bija traumēta acs(joprojām ir) un deformēts žoklis. Atnākot pie mums tam bija paniskas bailes no cilvēkiem, kur ienākot telpā viņš sāka stresot - triecoties sienās un mēģinot paniski paslēpties. Pēc gada saudzīgas aprūpes Cezars pierada pie mums un tagad ir atguvis savu uzticību cilvēkiem.

Līdzko viņa veselība nostabilizējās mēs uzsākām sarunas Veterināriem ārstiem kuri būtu gatavi apņemties veikt žokļa korigēšanas operācīju. Par laimi meklējumi nebīja ilgi un tika norunāta konsultācīja ar Klīniku IKAROSS. Operācīju bīja iespējams veikt un mēs uzsākām ziedojumu vākšanu - 300Eiro vērtībā . Divu dienu laikā mērķis tika sasniegts, pateicoties atsaucīgiem dāsniem atbalstītājiem! Operācīja notikās pēc pāris mēnešiem. Ilgstošu laiku nebīja iespējams importēt nepieciešamos materialus tam. Par laimi čakli meklējot, atradām ļoti atsaucīgu Veterinār ārsti Jana Tipovsku, kura palīdzēja sagādāt tos. 


 

Operācīja bīja veiksmīga un pēc akrila protēzes noņemšanas Cezars tagad ir spējīgs normāli paēst un vairs neizjūt diskomfortu dēļ tā.

Cezars

Papagailis

Papagaiļ cihlida ''Papagailis'' Pie mums nonāca kritiskā stāvoklī. Viņam bīja caurumi galvā - no parazītiem kuri noveda tik tālu ka zivtiņa sāka spazmot un kļuva gandrīz pavisam melna!
Dzīvojot ar apmēram 10 citām cihlidām ļoti mazā akvarījā, nepareizā temperatūrā un augstā amonjaka līmenī- Papagailis bīja vienīgā zivs kura izdzīvoja to un pēc spazmošanas rašanās saimnieks meklēja ko darīt ar to. Lidzko ar mums sakontaktējās tā steidzami tika pieņemta un ievietota karantīnā. Pēc acīm redzamiem novērojumiem pamanījām, ka tai ne tikai ir amonjaka saindēšanās, bet arī caurumu galvā.

Papagailis tika ārstēts veselu gadu ar 100% ikdienas ūdens maiņām un ļoti smagiem medikamentiem. Cerības mēs nelikām lielas un bījām gatavi ka jebkura diena varēt būt pēdējā tam. Toties mēs nepadevāmies un tagad Papagailis ir atguvis savu spilgti oranžo krāsu un tā smaids ir lielāks kā jebkad!

Papagailis dzīvo atdalīts no citām zivīm - Kaut gan brūces sadzījušas un labsajūta lieliska, šie parazīti var būt neatkīvi un uzklupt zivīm ar pasliktinātu imunsistēmu. Toties vientuļi tai nav, jo spēlējas gan ar mums akvarīja tīrišanas dienās, gan dzenā (aiz stikla) blakus akvarija iemītniekus. 

Cihlidu trio vārdos ''Zelts'' ''Bronza'' un ''Sudrabs''

Zivtiņas pie mums atnāca spainī kopā ar vel 3 līdzīga izmēra cihlidām. Tās diemžēl visas bīja drausmīgi saindējušās un to žaunas bīja klūvušas slimīgi violētas. Zivis pie mums atveda akvarīja tīrītājs, kuras akvarija saimnieks esot nopircis tās nezinot ka nevarēs sadzīvot ar miermīligām mazajām zivtiņām. Vai no veikala vai no dzīvošanas nezināmu laiku spainī tās saindējušās - tas nav zināms. Toties mēs tām devām mājas un uzsākām steidzamu ārstēšanu. Trīs no sešām cihlīdām bīja iespējams izārstēt.

Pagaidām zivtiņu trio dzīvo lielā akvarījā kopā ar fantom samu un jūtas ļoti labi. Pēc dabas kautrīgi slēpjas no skatītājiem, bet zinkarības dēļ arī lēnām izlien ārā paskatīties , kurš tad īsti atnaca pie viņām .

Adrese

Latvija, Rīga
Viskaļu iela 36a

Info

Biedrība ''Akvarīga''
Reģ nr. 40008298949
Banka: A/S Swedbank
konts: LV05HABA0551048996858
Paypal : https://paypal.me/Akvariga

bottom of page